wedding1

چه کارت عروسی مناسب است؟

شاید چاپ کارت عروسی به نظر ساده برسد، اما گاهی چنان مشکل می شود که روزها فکر عروس و داماد را به خود مشغول می کند. نکاتی که در این مقاله مطرح می‌شود می‌تواند به طبقه بندی ذهنی عروس و داماد برای انتخاب بهتر کارت عروسی کمک کند.

استفاده از شعر زیبا

یک قطعه شعر زیبا در قسمتی از کارت دعوت به زیبایی آن می افزاید. شعر اگر کوتاه و پرمغز باشد، بهتر است. اما توصیه می شود از اشعار شاد، سرزنده و غیرتکراری و بکر استفاده شود به طوری که خواندن شعر برای دعوت شدگان تازگی داشته باشد و در عین حال آنها جذب خود کند.

استفاده از فونت و رنگ های زیبا

اگر قطعه شعری بر روی کارت چاپ شده است، بهتر است برای نوشتن آن از فونت های تزئینی، همچون شکسته نستعلیق استفاده شود. برای قسمتی که زمان و مکان مهمانی مشخص شده است، فونت‌های فارسی ساده مناسب تر هستند. همچنین رنگ هم تاثیر زیادی در زیبایی کارت عروسی دارد. مثلاً رنگ‌های طلایی، نقره‌ای یا فیروزه‌ای بسته به طرح کارت می‌توانند انتخاب‌های مناسبی باشند.

جنس و تزئینات

کارت دعوت معمولاً از جنس مقوا است. برخی مقواها گران قیمت ترند که ممکن است روغنی، چرم و … باشند. در عین حال استفاده از اشیا کوچک تزئینی برای کارت دعوت، زیبایی آن را دو چندان می کند. برای مثال استفاده از یک پاپیون کوچک ساتن، استفاده از چند نگین و یا گل های کوچک از جمله کارهای ساده ای است که موجب زیبایی بیشتر کارت عروسی می باشد.

بیشتر بخوانید
ماشین عروس و دغدغه دامادها

نکات خلاقانه

برای چاپ کارت عروسی باید خلاقیت به خرج دارد. عروس و دامادهایی که می خواهند کارت آنها متفاوت از دیگران باشد، می توانند خودشان برای طراحی اقدام کنند. مثلا برخی از عروس و داماد ها کارت عروسی را به گویش محلی خودشان چاپ می کنند و یا از ضرب المثل های عامیانه در لابه لای متن کارت استفاده می کنند که موجب جذابیت هر چه بیشتر کارت دعوت می شود. متفاوت بودن به معنای صرف هزینه های زیاد نیست. گاهی می توان با هزینه های کم نیز تفاوت ایجاد کرد. برای مثال ممکن است شعر یا متنی که بر روی کارت دعوت چاپ می شود، توسط خود عروس یا داماد سروده شده باشد و در انتهای شهر نیز نام او آورده شود.

کارت عروسی - تالار داک

توجه به اعیاد و مناسبت ها

اگر برگزاری عروسی در اعیاد مذهبی و یا مناسب های خاصی برگزار می شود، می توان در کارت دعوت به این موضوع اشاره کرد. برای مثال اگر روز عروسی مصادف با تولد یکی از ائمه اطهار است، استفاده از یک بیت شعر در وصف آن امام می تواند کارت عروسی را برای مهمان ها، جذاب تر کند.

ذکر آدرس و زمان برگزاری عروسی

کارت دعوت باید شامل آدرس و زمان برگزاری دقیق جشن عروسی باشد تا هیچ یک از میهمانان دچار ابهام نشوند. همچنین برای آمادگی بیشتر مهمانان برای حضور در جشن عروسی و اینکه بهتر بتوانند برنامه ریزی کنند، بهتر است کارت دعوت عروسی حداقل دو هفته قبل از عروسی به دست آنها برسد.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد