fotograf

آتلیه مناسب و ویژگی های آن

چند سال كه از جشن عروسی شما می‌ گذرد دیگر كسی یادش نمی‌آید شب عروسی شام چی خورده یا آن شب با چه کیفیتی گذشت. تنها چیزی كه از مهمترین شب زندگی‌‌ تان به یادگار می‌ ماند و می‌توانید آن را به بچه‌ ها و حتی نوه و نتیجه‌ هایتان هم نشان دهید، فیلم و عکس عروسی است. برای ثبت درست لحظات شب عروسی لازم است آتلیه مناسبی را انتخاب کنید. در این مقاله توجه‌تان را به چند نکته اساسی در این باره جلب می‌کنیم.

هزینه عکاسی و فیلم برداری عروسی

شاید به نظر برسه که نباید انقدر هزینه برای چند فریم عکس و فیلم پرداخت نمود و شاید اینطور به ذهن برسد که هرکس می تواند این کار را انجام بدهد. ابتدا باید بدانید که پرداخت هزینه عکاسی و آتلیه عروسی لازم و ضروری می باشد چرا که اینکار کاملا تخصصی است . فقط به این فکر کنید که چه احساسی خواهید داشت اگر بعد از مراسم عروسی بفهمید که تمام تصاویر خراب شده اند و مثلا از حافظه دوربین پاک شده اند ؟ یا اینکه فیلم بردار عروسی فراموش کرده دکمه “ضبط کردن” را بفشارد و خیلی از لحظات فیلم برداری نشده اند ؟ درواقع هزینه ای که شما پرداخت می نمایید ، دستمزد تجربه و مهارت عکاس و فیلمبردار و همچنین در پشت صحنه تدوین و مونتاژ آنهاست . البته به همراه حق الزحمه یک روز تمام سرپا ایستادن آنها و از همه مهمتر ، تذکرات، پوزیشن ها و پیشنهادات آنها برای زیبا تر شدن عکس های شما. در پایان هم از مشاهده تصاویر ثبت شده در آلبوم های زیبا و کلیپ های ویدئویی لذت خواهید برد.

بیشتر بخوانید

نکاتی در مورد میز شام عروس و داماد

الزاماً داشتن دفتری مجلل نشانه یک آتلیه خوب نیست!

نباید به این فکر کنید که یک آتلیه بزرگ و ساختمان و دفتر مجلل بهترین انتخاب می باشد! البته اینطور نیست که ساختمان و محل آتلیه مهم نباشد . اما تجربه ثابت نموده است که آتلیه و دفتر بزرگ و پر زرق و برق ، با وجود اینکه خیلی پر اهمیت است اما لزوما به معنای این نیست که کار شما حرفه ای تر از آب درخواهد آمد . سعی کنید در ابتدای کار تحت تاثیر این موارد قرار نگیرید . چه بسا بسیاری از آتلیه های کوچکتر و جمع و جور تر ، در کار خود دلسوز تر باشند و تعهد آنها به حفظ و رضایت شما بیش از آتلیه های بزرگ و مشهور باشد.

آتلیه - تالار داک

از تجربه آتلیه با چاشنی سلیقه خودتان استفاده کنید!

از گرفتن مشاوره و ایده مدیران آتلیه عروس استفاده نمایید ولی همه چیز را به آنها واگذار ننمایید . توجه کنید که این مراسم ازدواج شماست و با مراسم دیگران تفاوت خواهد داشت . نباید فکر کنید تجربه زیاد افراد آتلیه ، تضمین کننده این است که نتیجه نهایی مورد دلخواه شما خواهد بود . باید هرآنچه مد نظر شماست به آنها انتقال دهید . کسانی که می خواهید در عکس ها باشند ، لیست عکس های خانوادگی ، لحظاتی که برای شما خیلی اهمیت دارد و علاقمندید که حتما در فیلم شما باشد ، موزیک هایی که میل دارید در فیلم شما استفاده شود ، قسمتهایی که نمی خواهید در فیلم شما استفاده شود و خلاصه هر آنچه که در ذهن خود دارید در ابتدای کار به آنها بگویید و از آنها بخواهید که انجام دهند و نسبت به آن حساسیت نشان دهید . حتی بهتر است برخی از این موارد را در قرارداد خود مکتوب نمایید تا فراموش نشود .

تجربه و سابقه کار آتلیه کافی نیست

در بسیاری از مواقع تجربه زیاد و سابقه کار طولانی بسیار مهم و ضروری می باشد اما کافی نیست . گاهی اوقات یک موسسه سالیان سال فقط یک نوع کار را تکرار نموده است بدون اینکه سعی نماید به روز باشد و موارد جدیدی یاد بگیرد. الگوها روز به روز در حال تغییر است و آتلیه ای موفق است که خود را با تغییرات جدید هماهنگ نماید . بنابراین وقتی به سراغ یک آتلیه قدیمی و با سابقه می روید ، به این نکات توجه نمایید .

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد