recipe-sweet-rose-danish1

انتخاب بهترین نوع شیرینی عروسی

یکی از نکات اصلی پذیرایی از مهمانان انتخاب صحیح شیرینی عروسی است. تعداد میهمانان در این انتخاب دخالت مستقیم دارد. این بدین معنا است که در یک مهمانی بزرگ با سلیقه های متعدد روبرو هستید. پس باید به فکر تمام مهمانان باشید. در بین مهمانان کودک و سالمند هم وجود دارد. احتمال حضور بیمار دیابتی و یا رژیمی نیز هست. پس با در نظر گرفتن سلیقه های متعدد باید شیرینی انتخابی از تنوع زیادی برخوردار باشد. اصولاً بهتر است که در مهمانی های بزرگ مانند نامزدی و عروسی و پاگشا و…. باید از شیرینی های مجلسی و ساده تر که مواد کمتری دارند بیشتر استفاده کرد. زیرا احتمال این وجود دارد که اشخاصی مثلا گردو و کشمش و…. را دوست نداشته باشند. لطفاً در انتخاب شیرینی عروسی به نکات زیر دقت کنید.

فصل عروسی

یکی از موارد مهم در انتخاب شیرینی عروسی توجه به فصل است . یعنی هر فصلی نوع خاصی از شیرینی را می طلبد. در فصل تابستان در یک مهمانی بزرگ که محل و امکانات و فضای نگهداری شیرینی تر یا خامه ای موجود نیست یا محدود است، انتخاب شیرینی های خامه ای و تر یا شکلاتی، اشتباه است. در فصل گرما بلافاصله ظاهر شیرینی عروسی بهم می ریزد و دیگر از تزیین زیبای شیرینی خبری نیست. پس حتما در فصل تابستان به این نکته توجه کنید.
در فصل زمستان و هنگامی که هوا سرد است انتخاب شیرینی شهد و شربت دار مانند انواع باقلوا انتخاب درستی است. اصولا در فصل های خنک و سرد این نوع شیرینی‌ها خریدار بیشتری دارد.
شیرینی خشک نیز هرچند شاید خیلی اشتها برانگیز نباشد ولی در تمامی سال انتخاب صحیح و درستی است و با توجه به مدت زمان نگهداری، از دوام بیشتری برخوردارند و باید در خرید آن نیز وجود تنوع را مد نظر داشت.

بیشتر بخوانید
ایده‌هایی جذاب برای تهیه گیفت عروسی

چند انتخاب مناسب و محبوب

  • شیرینی دانمارکی

شیرینی دانمارکی تقریبا نه تر است و نه خشک. یعنی نسبت به شیرینی خشک نرم تر و نسبت به شیرینی تر یک درجه خشکتر است و به جای خامه با کرم یا ژله و یا میوه پر می شوند. از این جهت انتخاب مناسبی برای یک میهمانی بزرگ است. البته باید متنوع باشد، به شرطی که اندازه شیرینی ها خیلی بزرگ و حجیم نباشند .

شیرینی عروسی- تالار داک

  • کاپ کیک

در چند سال اخیر، کاپ کیک ها تبدیل به یکی از پرطرفدارترین شیرینی عروسی ها شده اند. کاپ کیک ها با اینکه قیمت‌ های پایینی دارند ولی به این جهت انتخاب می‌شوند که ظاهری هوس انگیز و مزه‌ای منحصر به فرد دارند. کاپ کیک ها شکل ها و تزیینات متنوعی دارند و در شکل های ساده، گل رز ، قلب و بسیاری مدل های دیگر تهیه می شود.

  • شیرینی مینیاتوری

سایز شیرینی ها نیز با تعداد مهمانان نسبت مستقیم دارد. برای جشن عروسی بزرگ با تعداد مهمان های زیاد بهتر است سراغ شیرینی هایی با اندازه مینیاتوری باشید که هم می توان تنوع بیشتری به خرج داد و هم با صرفه تر است و هم می توان بارها در مجلس سینی شیرینی را گرداند و ضمنا سرو کردن برای میزبان و خوردن آن توسط مهمان آسان تر است.

برخی از انواع شیرینی ها مانند شیرینی ناپلئونی به درد سرو کردن در میهمانی های بزرگ نمی خورند زیرا گاهی به دلیل خرده های ریز و پودر قند روی شیرینی ها باعث ریخت و پاش در محیط می شوند و خوردن آن برای میهمان ها هم سخت است.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد