wedding-garden-m

تالار یا باغ تالار ؛ مساله این است

برای برگزاری جشن عروسی شاید اولین چیزی که فکر عروس و داماد را مشغول می‌کند این است که مراسم را در تالار برگزار کنند یا باغ. برای اینکه بتوانید در این زمینه تصمیم بهتری بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را مطالعه کنید.

کلیدی‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه شود فصل برگزاری مراسم است. باغ تالار برای فصل‌های بهار و تابستان مناسب است ولی تالار به دلیل داشتن سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی در کلیه فصول امکانات لازم را دارند. البته برخی باغ‌ها برای رفع مشکل سرما در زمستان سالن سرپوشیده یا سیستم‌های گرمایشی مناسب برای فضای باز دارند که البته متحمل هزینه‌های بیشتری خواهد شد.

تالار - تالار داک

مسافت

معمولاً باغ تالار‌ها در خارج شهر و تالارها در داخل شهر قرار دارند. طی کردن مسافت طولانی برای رسیدن به محل برگزاری جشن برای برخی از مهمانان سخت است. معمولاً پیدا کردن مکان باغ تالارها برای مهمانان مشکل است. مشکل تالارهای داخل شهر ترافیک خیابان‌ها است که در انتخاب تالار باید مد نظر قرار بگیرد. در هر صورت باید به محل پارک خودروهای مهمانان توجه داشته باشید.

وضعیت آب و هوا

حتماً اگر قرار است در یک باغ تالار مراسم عروسی خود را برگزار کنید به وضعیت هوا نیز توجه داشته باشید، باریدن باران و وزیدن باد می تواند مراسم را به کل به هم بزند.

برای اطمینان از وضعیت مساعد آب و هوا، حتما سری به سایت سازمان هواشناسی بزنید.

کیفیت عکس و سرو غذا

کیفیت عکس ها و فیلم ها در تالار به دلیل بسته بودن فضا و نورپردازی محیط بهتر از فضای باز خواهد بود. در فضای باز به خصوص وقتی هوا تاریک شود باید منتظر پایین آمدن کیفیت عکس ها باشید.
خیلی مهم است که غذا برای مهمانان درست سرو شود. یکی از مواردی که در اجاره باغ تالار باید به آن توجه شود، مسئله گرم ماندن غذا است زیرا در فضای باز غذا سریعتر سرد می شود.

هزینه

مورد مهم دیگر که باید مد نظر داشت هزینه ورودی است. برای اجاره باغ‌ تالارها باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. اگر از نظر مالی مشکل دارید، در انتخاب باغ تالار محدود خواهید شد.

اگر تعداد مهمان‌ها زیاد نیستند، انتخاب تالار برای شما از نظر هزینه بسیار به صرفه تر خواهد بود. در این موارد انتخاب باغ هزینه هایی اضافی متحمل شما خواهد کرد.

خدمات و تزئینات

بسته بودن فضای تالار عروسی کمک می کند تا خدمات بهتر و شکیل تر به مهمانان ارائه شود، در صورتی که باز بودن فضای باغ این امکان را از برگزارکنندگان خدمات مجالس می گیرد. هم چنین برنامه ریزی و زمان بندی برای پذیرایی و چیزهای دیگر در تالار راحت تر است.
البته انتخاب باغ برای مراسم عروسی به دلیل باز بودن فضا، امکان انجام تزیینات بهتر را به برگزارکنندگان مراسم می‌دهد.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد